• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu

EDUInspiracje 2016

Drukuj PDF

Dotarła do nas bardzo miła informacja z Warszawy. Nasz  Polsko-Litewski projekt wymiany młodzieży Mov(i)e mountains został nominowany do prestiżowej nagrody EDUInspiracje 2016. Został wybrany spośród wszystkich projektów europejskich realizowanych w całej Polsce. Dostrzegli go eksperci z Fundacji Rozwoju Sytemu Edukacji w warszawie kierując się surowymi wytycznymi Komisji Europejskiej. Celem konkursu EDUinspiracje jest wyłonienie najbardziej wartościowych projektów, szczególnie w zakresie upowszechniania rezultatów i dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi. Wielka gala już w listopadzie. Trzymamy kciuki za nasz projekt, choć w tym przypadku sama nominacja to już wielki sukces!

Opracowała mgr Katarzyna Weber - Radzimska

 

I LO zdobywa „Zabrzańskiego Włóczykija”

Drukuj PDF

Agnieszka Gajek (1c) oraz Joanna Młyńska (3d) zdobyły I miejsce w konkursie turystycznym Pasja Podróżowania. Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydent Miasta Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.
Agnieszka i  Joanna okazały się bezkonkurencyjne w swojej prezentacji na temat Portugalii pt. „W krainie fado”. Zwyciężyły, zdobywając statuetkę „Zabrzańskiego Włóczykija”. Przygotowały nie tylko ciekawą prezentację, ale też rekwizyty przywiezione z podróży do Portugalii.
Konkurs był prawdziwą gratką dla miłośników podróżowania a wisienką na torcie było spotkanie z Romanem Dzidą, zdobywcą Korony Ziemi.

Gratulujemy dziewczynom !!!

Opracowały
mgr Anna Kossowska, mgr Agnieszka Skoroda

 

Smok Matematyczny

Drukuj PDF

 

 

15 kwietnia 2016 r. odbył się finał piątej edycji Miejskiego Konkursu „Smok Matematyczny”, którego organizatorem, oprócz naszej "Jedynki", był Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Więcej…
 

Sukces w Odyseuszu!!!

Drukuj PDF

 

W dniach 12-15 kwietnia 2016 r. troje uczniów klasy 2c, Natalia Musiał, Anna Mach i Bartłomiej Młodzieniewski, brało udział w półfinałach regionalnych konkursu Oddyseus II w Warszawie.

Więcej…
 

Sukces w konkursie czytania literatury francuskojęzycznej

Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że 15.04. br., Adam Wojciechowski z klasy 2bg zajął 3. miejsce w konkursie czytania literatury francuskojęzycznej „La Lecture – Plaisir Pur”, organizowanym przez Gimnazjum z Oddziałam Dwujęzycznymi nr 14 w Gliwicach. Adam czytał po francusku fragment „Mikołajka”, a jego sukces jest tym większy, że konkurował z uczniami ze szkół dwujęzycznych.
Gratulujemy!
Opracowała mgr Aleksandra Ciecierska

 

Szkoła Marzeń

Drukuj PDF

ZAPROSZENIE

Uczniowie i nauczyciele ZSO w ZABRZU,

tj. Gimnazjum nr 1 im.prof. Z.Religi
I Liceum Ogólnokształcącego im.prof. Z.Religi

zapraszają uczniów szkół podstawowych
i gimnazjalnych wraz z rodzicami

w piątek 22 kwietnia 2016

do szkoły na 1700

na:

Dzień Otwarty:

„Szkoła Marzeń”

Zespół Szkół Ogólnokształcących Zabrze,

ul. Wolności 323 tel. 32 370-13-72

 


Strona 11 z 53

I LO Brązowa Szkoła 2017

Nasze galerie