• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu

Wiosenna wizyta u Królowej Elżbiety II

Drukuj PDF

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Anglii.

 

Więcej…
 

Siatkówka plażowa dziewcząt

Drukuj PDF

25 maja 2016r. nasze licealistki Aleksandra Stec oraz Katarzyna Głazik zdobyły I miejsce w siatkówce plażowej dziewcząt, broniąc tym samym ubiegłoroczny tytuł.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

Opracowała mgr Jolanta Żurek

 

Mamy pięciu finalistów

Drukuj PDF

Mamy pięciu finalistów ogólnopolskiego konkursu matematycznego

W dniu 16 kwietnia 2016 roku po długich i emocjonujących rozgrywkach matematycznych, odbył się w Warszawie finał Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Finalistami tego konkursu zostali następujący uczniowie z klasy 3c liceum:  
Jakub Barczyk, Maciej Pawłowski, Mateusz Serkies, Krzysztof Sitko i Jakub Smyk.

Najlepszy, wyróżniający wynik w finale uzyskał Jakub Barczyk.

Do finału zostali zakwalifikowani uczestnicy konkursu, którzy uzyskali odpowiednie progi punktowe w każdym z trzech etapów (pięć tur) oraz w półfinale. Status finalisty przyznano tym uczniom, którzy w finale za rozwiązane zadania dostali co najmniej wymaganą liczbę punktów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów

Opracowała dr Janina Duda

 

EDUInspiracje 2016

Drukuj PDF

Dotarła do nas bardzo miła informacja z Warszawy. Nasz  Polsko-Litewski projekt wymiany młodzieży Mov(i)e mountains został nominowany do prestiżowej nagrody EDUInspiracje 2016. Został wybrany spośród wszystkich projektów europejskich realizowanych w całej Polsce. Dostrzegli go eksperci z Fundacji Rozwoju Sytemu Edukacji w warszawie kierując się surowymi wytycznymi Komisji Europejskiej. Celem konkursu EDUinspiracje jest wyłonienie najbardziej wartościowych projektów, szczególnie w zakresie upowszechniania rezultatów i dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi. Wielka gala już w listopadzie. Trzymamy kciuki za nasz projekt, choć w tym przypadku sama nominacja to już wielki sukces!

Opracowała mgr Katarzyna Weber - Radzimska

 

I LO zdobywa „Zabrzańskiego Włóczykija”

Drukuj PDF

Agnieszka Gajek (1c) oraz Joanna Młyńska (3d) zdobyły I miejsce w konkursie turystycznym Pasja Podróżowania. Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydent Miasta Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.
Agnieszka i  Joanna okazały się bezkonkurencyjne w swojej prezentacji na temat Portugalii pt. „W krainie fado”. Zwyciężyły, zdobywając statuetkę „Zabrzańskiego Włóczykija”. Przygotowały nie tylko ciekawą prezentację, ale też rekwizyty przywiezione z podróży do Portugalii.
Konkurs był prawdziwą gratką dla miłośników podróżowania a wisienką na torcie było spotkanie z Romanem Dzidą, zdobywcą Korony Ziemi.

Gratulujemy dziewczynom !!!

Opracowały
mgr Anna Kossowska, mgr Agnieszka Skoroda

 

Smok Matematyczny

Drukuj PDF

 

 

15 kwietnia 2016 r. odbył się finał piątej edycji Miejskiego Konkursu „Smok Matematyczny”, którego organizatorem, oprócz naszej "Jedynki", był Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Więcej…
 


Strona 10 z 53

I LO Brązowa Szkoła 2017

Nasze galerie