• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu

Euroscola 2016

Drukuj PDF

25 lutego 2016 r. uczestniczyliśmy w zajęciach w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w ramach projektu Euroscola.

Więcej…
 

Sukces w konkursie matematycznym "M@tando"

Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że nasi licealiści: Jakub Barczyk (3c), Jakub Smyk (3c) oraz Adam Pękała (3a) zakwalifikowali się do finału IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "M@tando" - czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warto podkreślić, że nasi uczniowie jako jedyni zdobyli maksymalny wynik w eliminacjach i zajęli pierwsze miejsce w tabeli rankingowej finalistów!

Finał IV edycji Konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Opiekun konkursu: dr inż. Bożena Kulik

 

Sukces w konkursie Pokaż Nam Język

Drukuj PDF

Niezmiernie miło nam poinformować, że czworo naszych licealistów zakwalifikowało się do półfinału ogólnopolskiego konkursu Pokaż Nam Język. Tuż po śŒwiętach Wielkanocnych tj. 31 marca 2016 r. Karolina Luks, uczennica klasy 2c, będzie odpowiadać po niemiecku na dwa pytania otwarte nawiązujące do zakresu tematycznego XVI edycji konkursu, który brzmi:  Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego œwiata w komunikacji międzyludzkiej". Natomiast tegoroczny maturzysta Michał Kulczak oraz dwoje uczniów klasy 2a i 2c: Marta Owczarek i Michał Tworek będą udzielać odpowiedzi na pytania w języku Szekspira.

Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki.

Opracowała mgr Agnieszka Zdechlik

 

Uzdolnieni uczniowie Jedynki.

Drukuj PDF

T-art.jpg T-art2.jpg T-art3.jpg t-art1.jpg

Uczniowie naszej szkoły i aktorzy Teatru Nieoetykietkowani na Wojewódzkich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej T-art w Katowicach zdobyli :

1 miejsce Marta Zamora i Sebastian Byma w kategorii piosenka aktorska licealiści

wyróżnienie Adam Wojciechowski za monodram w kategorii gimnazjum.

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!

Małgorzata Baryła i Katarzyna Kupiec

 

Planetarium

Drukuj PDF

IMG_0686 (2).jpg IMG_0688 (2).jpg

W piątek 18 marca gościliśmy w naszej szkole przenośne planetarium. W zajęciach uczestniczyły klasy 3cg i 2c. Podczas seansów w kopule wyświetlane były filmy o tematyce astronomicznej. Uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Mogli odkryć i próbować wyjaśnić niesamowite zagadki Wszechświata, a po wyjściu z kopuły mieli czas na zadawanie dodatkowych pytań.
Zajęcia przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze.
Dziękujemy firmie PLANT EXPRES z Zabrza.

Anna Kossowska i Renata Pawełek

 

Królewska lekcja w naszej szkole

Drukuj PDF

FullSizeRender.jpg IMG_2948.jpg IMG_2949.jpg IMG_2951.jpg IMG_2953.jpg

18 marca odbyła się kolejna lekcja w ramach projektu „English Tea”. Tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu uczyli się o królach i królowych brytyjskich. Uczennice klasy 2cg ( Julia, Marta oraz Malwina) przygotowały prezentację multimedialną na temat wybranych postaci  z historii brytyjskiej monarchii, następnie nauczyły młodszych kolegów wybranego słownictwa związanego  z omawianym tematem. Po krótkiej prezentacji przyszedł czas na ćwiczenia, gdzie wiedza teoretyczna była sprawdzana w praktyce. Wszystkim poszło świetnie. Na zakończenie wszyscy zamienili się w nadwornych karykaturzystów. Elżbieta I, Henryk VIII oraz Anna Stuart zyskali zupełnie nowe oblicze;-). Cała lekcja zakończyła się podaniem adresu do samej Elżbiety II, mamy nadzieję, że Królowa niedługo dostanie listy od uczniów z Zabrza. W królewskich koronach  wszyscy rozeszli się z powrotem na swoje lekcje.

Opracowała mgr Katarzyna Weber - Radzimska

 


Strona 10 z 51

I LO Brązowa Szkoła 2017

Nasze galerie