• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nasi w Brukseli

Drukuj PDF
W ramach wyróżnienia laureatów konkursu "Wygraj Brukselę", organizowanego przez Stowarzyszenie Akademia Edukacji Europejskiej oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów, w dniach 04-09.10.2010 r. brałam wraz z Krzysztofem Baranem (kl. IIa) udział w studyjnej podróży po Belgii. Dzięki wysiłkowi, jaki włożyliśmy w przygotowania do wyżej wymienionego konkursu, odbyliśmy spotkania w Kwaterze Głównej NATO, Biurze Regionalnym Województwa Śląskiego oraz w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli. Najbardziej wzbudzające zainteresowanie spotkanie odbyło się w siedzibie Parlamentu Europejskiego, gdzie dostąpiliśmy możliwości rozmowy z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego prof. Jerzym Buzkiem oraz europosłem Janem Olbrychtem. Poza oficjalną i bardzo instytucjonalną częścią wyjazdu, zwiedziliśmy Brukselę, Antwerpię i Leuven. Wygrana w konkursie dała nam możliwość obserwacji pracy europejskich organów, codziennego życia i tradycji Belgów (chociażby wyrobu belgijskiej czekolady, mmm.. :) ).
Mam nadzieję, że nasze wyróżnienie będzie motywacją dla uczniów do spróbowania własnych sił oraz sygnałem dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, iż osiągamy sukcesy nie tylko w konkursach matematycznych...

Paulina Milewska kl. IIIa2

dsc_0850-1.jpg dsc_0867-1.jpg dsc_0869-1.jpg dsc_0912-1.jpg dsc_0969-1.jpg dsc_0979-1.jpg

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie