• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Euroscola-czyli NASI w Strasbourgu

Drukuj PDF

W dniach od 10-14 października odbyła się wyczekiwana przez nas wycieczka do Strasbourga.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Norymbergę, gdzie oglądaliśmy m.in. dom słynnego artysty Albrechta Dürera. Zwiedzaliśmy również Rothenburg ob der Tauber-"średniowieczne miasto", gdzie na każdym kroku czuje się atmosferę Świąt Bożego Narodzenia (miasto słynie z wyrobów cukierniczych i ozdób świątecznych). Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Strasbourga. Wszystkich urzekła monumentalna katedra Notre Dame. Rejs po Renie dostarczył nam więcej informacji o mieście, a wszystkich zachwyciła Petite France. Trzeciego dnia część grupy wzięła udział w Euroscoli czyli debacie młodzieży z siedemnastu krajów w Parlamencie Europejskim. Była ona okazją do wymiany wzajemnych poglądów, między innymi na temat wartości europejskich czy ochrony środowiska. Po pełnym dniu wrażeń i intensywnych ćwiczeń z języka angielskiego wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pozostaną niezapomniane wrażenia i fotografie.

Opracowały: Katarzyna Fijak, Marta Sadło kl. 2b.

Galeria [ zobacz ]

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie