• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

75 ; 85 - lecie szkoły

Drukuj PDF

  75 - LECIE

 

Galerię zdjęć z Balu Absolwenta 75-lecie można przeglądać  klikając na [ zobacz ].

 ZAŚPIEWALIŚMY GO RAZEM W DNIU ZJAZDU 25.09.2004.

Słowa i organizacja muzyczna Marzena Mikuła - Drabek.

HYMN

Naszej starej, dobrej szkole

dziś urodzin mija czas.
Pamiętajmy, gdy życzliwie, ciepło
przyjmowała nas,
Lata nauki i czas laby -
wspominamy wszystko to,
gdy po latach, ze wzruszeniem
znów wracamy do niej, bo:

Refren:

NIE MA JAK JEDYNKA

mija już tyle lat
NIE MA JAK JEDYNKA
to był nasz wspaniały świat
NIE MA JAK JEDYNKA
łza się kręci, wspomnień czar
NIE MA JAK JEDYNKA
tam wesoło było nam
La, la, la...
tam wesoło było nam


 85 - LECIE 

 

DSC00914.jpg DSC00965.jpg DSC00969.jpg DSC00995.jpg DSC01078.jpg

4 października 2014 r. odbyły się centralne uroczystości związane z obchodami święta naszej szkoły. Honorowi goście, absolwenci, nauczyciele czynni i pedagodzy seniorzy spotkali się przy wspólnym stole. Uczniowie przygotowali dla nich koncert pt. „Wspomnień czar. Powróćmy dziś do szkolnych lat”.

 Nasze jubileuszowe spotkania ilustruje fotograficzny reportaż. Jednak żadne, nawet najbardziej profesjonalnie opracowane relacje nie oddadzą emocji i wzruszeń, jakie towarzyszyły uczestnikom zjazdu.

Zaczęło się już w piątek – 3. 10. 2014 r. Odwiedziliśmy lokalne cmentarze i na grobach nauczycieli, którzy odeszli do wieczności, zapaliliśmy znicze. Daliśmy znak, że pamiętamy, wspominamy i dziękujemy. 

W sobotę – 4. 10. 2014 r. o 12:00 spotkaliśmy się w kościele pw. św. Anny w Zabrzu na uroczystej mszy w intencji zmarłych i żyjących absolwentów, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Po nabożeństwie krótki spacer w kierunku szkoły już był okazją do wspomnień, których zwieńczeniem były spotkania przy wspólnym stole. W „Jedynkowych ogrodach” odbyła się część oficjalna uroczystości z udziałem zaproszonych honorowych gości. W okolicznościowych przemówieniach akcentowano osobiste związki ze szkołą, której siedziba – budynek przy ul. Wolności 323 dzięki staraniom władz miasta odzyskał dawny blask. Na tle połyskującej w słońcu elewacji nasza uzdolniona młodzież zaprezentowała pełnię swego talentu. Koncert zatytułowany „Wspomnień czar. Powróćmy dziś do szkolnych lat” dał wszystkim rocznikom absolwentów sposobność przeniesienia się w cudowne lata szkolne. Publiczność żywo reagowała na przeboje kolejnych dekad. Plenerową część obchodów zakończył  uroczysty obiad.

O 17:00 uczestnicy Zjazdu Absolwentów przenieśli się do budynku szkoły i w pomysłowo udekorowanych klasach kontynuowali spotkania. Mieli do dyspozycji wszystkie sale lekcyjne, do których skwapliwie zaglądali. Odwiedzili izbę pamięci i zwiedzili okolicznościowe wystawy. Wpisali się do pamiątkowej księgi, wykonali fotografie i bawili się do białego rana w szkolnej auli. W międzyczasie o 18:00 rozpoczął się mecz koszykówki mężczyzn. W przeciwnych drużynach walczyli absolwenci, nauczyciele i uczniowie. Jak napisał jeden z uczestników : „Wygrali lepsi, bawili się wszyscy:)”. 

Z sygnałów, jakie dotarły do organizatorów obchodów, wnioskujemy, że uczestnicy imprezy wyszli z niej bardzo zadowoleni.  Niezwykle nas to cieszy.

Dziękujemy darczyńcom, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu. Sponsorami całego przedsięwzięcia byli:
CENTRUM BHP  Jolanty Wójcikiewicz
Hotel ELEKTROMIX
Kwiaciarnia KOLIBER Małgorzaty i Tomasza Młyńskich

PPUH VOIGT sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo G – B i P – H „Poch” sp. z o. o. w Zabrzu
Restauracja POD KASZTANAMI
STORCZYKOWE WZGÓRZE Marka Wojnowskiego
Studio FOTOMAKAR
URZĄD MIASTA W Zabrzu

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i już dziś zapraszamy na 100 – lecie Jedynki.

Organizatorzy obchodów 85 – lecia szkoły