• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jedynka w Parlamencie Europejskim

Drukuj PDF

Marcowy wyjazd w ramach programu Euroscola był okazją do odwiedzenia nie tylko siedziby Europarlamentu w Strasbourgu, ale także zwiedzenia Paryża, Reims i Nancy.

W stolicy Francji zobaczyliśmy najsławniejsze zabytki: katedrę Notre Dame, Panteon, Kościół Inwalidów, Łuk Triumfalny, Luwr oraz Wieżę Eiffla. W Reims otworzyły się przed nami drzwi katedry koronacyjnej królów francuskich, w Nancy plac Stanisława Leszczyńskiego. Ostatni punkt wycieczki stanowił udział w debacie w Parlamencie Europejskim wspólnie z uczniami z innych krajów Unii Europejskiej. W tematach dyskusji znalazły się m. in. ochrona środowiska, integracja europejska, polityka gospodarcza oraz wyzwania i problemy, przed którymi stoi nasz kontynent. Wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zwłaszcza możliwość poznania Europarlamentu od kuchni dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń oraz nowych wiadomości o Unii Europejskiej.

Opracowali: Uczestnicy wyjazdu z klasy 1D
Zdjęcia wykonały: A. Gorczyca oraz panie A. Zdechlik i K. Pilch

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie