• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

GRUDZIEŃ 2013

Drukuj PDF

W każdym z partnerskich krajów grudzień kojarzy się tylko i wyłącznie ze Świętami, dlatego też duch Świąt udzielił się i działaniom projektowym.

Uczniowie przygotowywali kartki świąteczne, które potem zostały zamieszczone na facebookowej stronie naszego projektu "Europe's Children". Ponadto ozdobiliśmy nimi gazetkę Comeniusa na szkolnym korytarzu.
Kartki miały zawierać w sobie elementy kultury krajów partnerskich, tak aby było wiadomo dla jakiego kraju skierowane są życzenia.
Uczniowie sami wybierali sobie państwo i tworzyli swoje małe dzieła. Wiele kartek było niesamowicie pomysłowych.
Na szczególna uwagę zasługuje kartka dla Islandii z wulkanem wyrzucającym z siebie prezenty. Uczniom bardzo spodobało się to zadanie, gdyż zmobilizowało ich do poszukania ciekawych elementów z kultury wybranych krajów, które wkomponują się w tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Zadanie przyniosło uczniom taką frajdę, że prawdopodobnie w okresie Wielkanocy, pomimo, że nie jest to działanie z projektu, przygotują podobne kartki.

Gazetka Comeniusa na korytarzu naszej szkoły powstała już we wrześniu, ma specjalnie przytwierdzoną do siebie flagę Unii Europejskiej.
Niestety początek gazetki nie był specjalnie spektakularny i efektywny - widniały na niej jedynie nazwy partnerskich państw i plakat Comenius,potem tablica wraz z flagą gdzieś powędrowała :) ale w końcu w grudniu udało się nam ją porządnie przygotować i znaleźć
dla niej właściwe miejsce. Mamy teraz profesjonalna tablicę, z pełnymi nazwami szkół partnerskich, z celami projektu oraz głównymi założeniami projektów Partnerskie Projekty Szkół.

Przygotowane zostały też ankiety o tolerancji, które zostaną przeprowadzone w styczniu 2014
we wszystkich klasach pierwszych i drugich gimnazjum i liceum.
Przed nami bardzo pracowity rok ...