• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

LUTY 2014

Drukuj PDF

Rozpoczęliśmy kolejny semestr roku szkolnego pełni werwy i chęci do dalszej pracy w projekcie.

Teraz przyszła pora na plastyczny element projektu, do którego zostały zaangażowane klasy I i II gimnazjum. Jest to łatwiejsze zadanie, niż to które czeka na licealistów - nagranie krótkiego antyrasistowskiego spotu reklamowego - ale nie mniej ważne dla przebiegu całego projektu w szkole. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć plakaty promujące projekt, oczywiście pod hasłem "All different, all the same: Europe's children", a także logo projektu. Plakaty były (a właściwie nadal są ;) oddawane w wersji A3, a loga A5. Uczniowie podeszli do tematu bardzo poważnie i z pomocą nauczycieli plastyki przystąpili do działania. /dokumentacja prac uczniów znajduje się w segregatorach koordynatorów/.

Bardzo ważnym elementem tego miesiąca było przygotowanie się do mobilności w Portugalii. Zorganizowany został szereg spotkań, w czasie których uczniowie byli informowani o specyfice kraju i szkoły do której jadą. Szkoła z Portugalii nie posiada wśród swoich uczniów mniejszości etnicznych ani narodowych, ale za to jest szkołą integracyjną, w której uczą się zarówno dzieci zdrowe jak i upośledzone fizycznie lub umysłowo.

To będzie bardzo dobra lekcja tolerancji i wzajemnego