• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie"

Drukuj PDF

WOLONTARIAT ZAWSZE POTRZEBNY I MILE WIDZIANY!

Wolontariusze są u nas mile widziani - koniecznym warunkiem jest jednak skończone 16 lat, w przypadku osób młodszych można przyjeżdżać tylko i wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej :)
Do zadań wolontariuszy należy przede wszystkim wychodzenie z pieskami na spacery, dbanie o ich futerka itp. ale też oczywiście dawanie im jak najwięcej miłości :) Oprócz tego są to też jakieś prace porządkowe, karmienie zwierzaków, mile widziane też odwiedziny w naszej kociarni gdzie na przytulanie czeka kilkanaście kotków.
Potrzebni chętni do robienia zdjęć zwierzakom, do przygotowywania ogłoszeń naszym podopiecznym w Internecie czy prasie.
Nie wszyscy muszą pomagać bezpośrednio na miejscu. Można brać też udział w różnych akcjach przez nas organizowanych - pomoc w organizowaniu stoisk na imprezach. Można rozwieszać plakaty i roznosić ulotki (np. z informacją o 1%) :), promować eventy wśród swoich znajomych, to dla nas bardzo istotna pomoc :)
Można zaglądać też na naszego facebook-a http://www.facebook.com/psitulmnie i udostępniać różne informacje na swoim profilu :)  Sporo osób organizuje zbiórki darów czy wycieczki dla klasy do naszego schroniska.
Mile widziane nowe pomysły!!
Jeśli chodzi o sam wolontariat to spisywane jest porozumienie wolontariackie oraz w przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest pisemna zgoda rodzica (prawnego opiekuna), przychodzić można w godzinach otwarcia biura (w ciągu tygodnia w godz. 10-17, a w weekendy i Święta w godz.10-15) - oczywiście o tym jak często i na jak długo się przychodzi decyduje sam wolontariusz w miarę swoich możliwości. Na pewno warto też pomyśleć o jakiś ubraniach roboczych, w razie czego jest miejsce, w którym można się przebrać.
Dokumenty do zapoznania się są na stronie http://www.psitulmnie.pl/dopobrania.php w zakładce "do pobrania " pod hasłem WOLONTARIAT. Jeżeli jeszcze potrzebne są dodatkowe informacje prosimy o telefon do schroniska lub o wysłanie maila :-)  

BEZ WOLONTARIUSZY NIE ISTNIEJE DOBRE SCHRONISKO!!!   

CZEKAMY NA WAS!!!!!

 
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie"
ul. Bytomska 133
41-800 - Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97
Godziny Pracy:
poniedziałek- piątek   10.00 – 17.00
sobota, niedziela, święta 10.00 - 15.00     

Informacja pochodzi ze strony Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie"