• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Miesiąc cyberbezpieczeństwa

Drukuj PDF

Październik miesiącem cyberbezpieczeństwa

W październiku rusza czwarta edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM). W trakcie kampanii zostaną zaprezentowane projekty oraz inicjatywy realizowane w krajach europejskich, związane zarówno z propagowaniem wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu jak i rozwojem nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Celem ECSM, stworzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej oraz ENISA, jest przestrzeganie użytkowników cyberprzestrzeni przed potencjalnymi zagrożeniami oraz promowanie modelu świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. Więcej informacji dotyczących inicjatyw podejmowanych przez poszczególne kraje w ramach ECSM, znajduje się na stronie  cybersecuritymonth.eu
O realizowanych  przez instytut NASK projektach można poczytać na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl
Konkurs kursor
Instytut badawczy NASK wraz z Fundacją Nauka i Wiedza organizują konkurs skierowany do społeczności szkolnej, promujący wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w procesie nauczania. Konkurs podzielony zostanie na dwie kategorię:
Dla uczniów, która będzie polegać na stworzeniu nowoczesnej formy przekazu (np. krótki film video, mem internetowy) prezentującej zasady bezpiecznego Internetu lub zalety korzystania z TIK (Technologie informacyjno-komunikacyjne) w szkole.
Dla nauczycieli, która będzie polegać na stworzeniu materiału prezentującego sposób wykorzystania materiałów KURSOR (http://www.edukator.pl/Prezentacje,10244.html) w codziennej praktyce szkolnej. Forma prezentacji może być dowolna – scenariusz lekcji, reportaż z działań szkolnych, videoblog.

Twórcy najciekawszych materiałów otrzymają nagrody w postaci gadżetów elektronicznych.