• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Euroscola 2016

Drukuj PDF

25 lutego 2016 r. uczestniczyliśmy w zajęciach w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w ramach projektu Euroscola.

W tym dniu spotkaliśmy się z młodzieżą z innych krajów europejskich i mogliśmy poczuć się jak prawdziwi parlamentarzyści - dyskutowaliśmy w komisjach na ważne tematy dotyczące krajów członkowskich Unii Europejskiej i braliśmy udział w głosowaniach. Dzień ten nie był całkowicie poważnym dniem, gdyż wzięliśmy udział w quizie Eurogame i grupa naszego kolegi Łukasza Sameli wykazała się najlepszą znajomością muzyki, literatury, geografii europejskiej i wygrała ten konkurs. Serdecznie gratulujemy!!!

 Przy okazji odwiedzin w Alzacji został zorganizowany wyjazd do "stolicy świata".
W stolicy Francji wjechaliśmy na szczyt Wieży Eiffla, z której podziwialiśmy panoramę Paryża, stanęliśmy pod Łukiem Triumfalnym, podziwialiśmy katedrę Notre-Dame oraz słynne obrazy i rzeźby w Luwrze. Wieczorem odbyliśmy rejs po Sekwanie, który wzbudził zachwyt wielu z nas.

Po drodze do Francji udało nam się także wstąpić do Trewiru słynnego z Porta Nigra, zobaczyć stolicę Wielkiego Księstwa Luksemburg, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy Heidelberg.

Bawiliśmy się wspaniale, co możecie zobaczyć na zdjęciach. Poniżej możecie zobaczyć jak nasza koleżanka, Natalia, przedstawiła naszą szkołę w Europarlamencie.

Opracowały: Weronika Rudawska i Katarzyna Krzyk, uczennice klasy 2b.
Zdjęcia: Agnieszka Zdechlik i Renata Pawełek

 

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie