• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kilka słów po debacie

Drukuj PDF

W środę 8 czerwca 2016 roku w naszym mieście odbyła się debata dotycząca przedsięwzięcia jakim jest powstająca Metropolia Silesia.

_DSC0106 (2).jpg _DSC0121 (2).jpg _DSC0127 (2).jpg _DSC0128 (2).jpg _DSC0135 (2).jpg _DSC0144 (2).jpg

Swoje argumenty wymieniali uczniowie naszego liceum w składzie: Marta Tworuszka, Marcin Libor, Natalia Peters i Paulina Pasieka oraz uczniowie liceum ogólnokształcącego nr 2. Opiekunami naszej drużyny były niezastąpione pani Ewa Olejarz i pani Izabela Tworuszka.
Zabrze jest już piątym miastem, w którym została poszerzana świadomość obywatelska młodych ludzi i wzmocnione zaangażowanie w tworzenie lokalnej przyszłości poprzez debatę oxfordzką o temacie „Metropolia Silesia szansą dla młodzieży. Dziedzictwo postindustrialne”. Nasi uczniowie byli zobowiązani opowiedzieć się po stronie opozycji i udowodnić iż Metropolia Silesia nie zapewni młodym ludziom lepszego startu w życie, a budżet Metropolii w żaden sposób nie pozwoli na interesujące dla młodzieży wykorzystanie budynków postindustrialnych. Finalnie nie udało się obronić naszego stanowiska jednak może to i lepiej, ponieważ po bliższym zapoznaniu się z założeniami Silesii, jak w większości wiemy, jest to przecież bardzo obiecująca inicjatywa.
Więcej szczegółów: http://www.gzm.org.pl/aktualnosci,850,debata-w-zabrzu.htm

 

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie