• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ogród doświadczeń im. S. Lema

Drukuj PDF

20160426_104246.jpg 20160426_104434.jpg

O tym, że fizyka nie jest straszna, może każdego przekonać klasa 1C, która odwiedziła Ogród Doświadczeń.

Na stronie Ogrodu możemy przeczytać „… i jesteśmy w ogromnym kalejdoskopie… Układ luster, jak w popularnej zabawce – pod kątem 60 stopni, ale kolorowych szkiełek brak. Jesteśmy za to my. Sami tworzymy obiekt, który podlega wielokrotnym odbiciom. Jeśli wcześniej nie było okazji to sprawdzamy jak wygląda tył naszej głowy, czy aby fryzjer spisuje się tak jak tego oczekujemy. I idziemy dalej bo przecież nie można długo wytrzymać w tłumie sobowtórów”.
Podczas wizyty, uczniowie powtarzali, tłumaczyli, a przede wszystkim bawili się podczas wykonywania doświadczeń z zakresu optyki, mechaniki, hydrostatyki czy akustyki.

 Mam nadzieję, że pozytywne wrażenia i  wiedza praktyczna pozostaną z moimi uczniami.
Anna Bałanda

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie