• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Finał programu ZTU

Drukuj PDF

  1.jpg 10.jpg 11.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

„… unikaj nałogów, będzie w życiu lepiej,
marzyć nie bój się, cały świat dla ciebie jest….”

 

W dniu 24 października uczniowie kl.2bg, pod opieką wychowawcy pani Barbary Walkowskiej oraz pedagoga pani Joanny Zajączkowskiej, wzięli udział w obchodach Jubileuszowego XV finału programu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł.  Główne uroczystości odbyły się w Teatrze Nowym w Zabrzu. Organizatorami finału byli koordynatorzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Gośćmi honorowym byli Pani Prezydent oraz Pan Prezydent miasta Zabrze.  Uroczystości poprzedzał przemarsz uczniów ulicami Zabrza i radosne demonstrowanie asertywności,  trzeźwości i odpowiedzialności za swoje życie. Uczniowie trzydziestu dziewięciu zabrzańskich szkół,  za pomocą transparentów,  demonstrowali swoją świadomość o tym, iż nie warto sięgać po używki. Nasi uczniowie pomagali w organizacji przemarszu. Wykonali też niezwykle radosny transparent oraz plakaty o tematyce profilaktycznej  „Przygoda tuż za progiem”  ( autorki:  Magdalena Hulboj, Agnieszka Gawełek i Krupińska Dorota)  i „Myślisz – Decydujesz – Odmawiasz” (autorki: Aleksandra Gierat i Katarzyna Torka).  Trud został doceniony i prace uczennic prezentowane są aktualnie na specjalnej wystawie, która mieści się w galerii handlowej Platan.  
W finale uroczystości wszyscy uczestnicy, pod przewodnictwem naszych uczennic: Michaliny Kukli, Natalii Chodacz oraz Malwiny Wilkin z kl. 3cg  a także Julii Stachury z kl.2ag, wykonali piosenkę o tematyce profilaktyki uzależnień - „ Piękno wokół nas”.  Napisanie tekstu do piosenki finałowej na tę uroczystość zaproponowano naszej szkole.   
Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na pyszny, jubileuszowy tort.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz za zaangażowanie w przygotowanie prac plastycznych.
Życzymy wszystkim młodym ludziom  umiejętność stanowczego odmawiania stosowania niebezpiecznych używek, odwagi do podejmowania wyzwań, stawiania sobie życiowych celów oraz radości z  realizacji marzeń.


Joanna Zajączkowska

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie