• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kartoffelfest

Drukuj PDF

DSC03766.jpg DSC03770.jpg DSC03783.jpg IMG_8850.jpg IMG_8882.jpg IMG_8892.jpg IMG_8914.jpg
W środę 26 października obchodziliśmy jak co roku w naszej szkole „Święto Ziemniaka” – Kartoffelfest.

W imprezie szkolnej wzięli udział uczniowie pierwszej, drugiej i trzeciej klasy  gimnazjum. Grupy rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: slalom z ziemniakiem na łyżce, najdłuższa obierka, sadzenie i zbieranie ziemniaków oraz wiele innych. Konkurencjom towarzyszyła świetna zabawa w miłej atmosferze.
Ponadto imprezę urozmaicały wcześniej ogłoszone liczne konkursy, do których mogli przystąpić chętni uczniowie. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie jak: konkurs na pieczątki z ziemniaka, konkurs na ludziki z ziemniaka, konkurs na „ziemniaczane wyrazy”, wiersz o ziemniaku czy też konkurs na najładniejszą pracę plastyczną z ziemniakiem w tle. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już wkrótce.
Wszystkim uczniom gimnazjum dziękujemy za aktywny udział w imprezie, a nauczycielom pomoc w jej organizacji.
Bis zum nächsten Mal!


Magdalena Farafontow, Małgorzata Studzińska

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie