• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„Zaangażujmy się w Europie”

Drukuj PDF

DSC01391.jpg DSC01481.jpg DSC01543.jpg DSC01555.jpg DSC01563.jpg DSC01588.jpg

„Zaangażujmy się w Europie”, czyli nasz udział w europejskim projekcie

 W dniach 23-29 października sześcioro uczniów z naszej szkoły brało udział w międzynarodowym projekcie „Zaangażujmy się  w Europie”. Projekt organizowany był przez trzy instytucje z Polski (Instytut Regionalny w Katowicach, nasz partner z którym nawiązaliśmy współpracę), Francji (Cefir) oraz Niemiec ( Internationaler Bund). Działania projektowe odbywały się w Dunkierce we Francji. Przez cały tydzień grupa 36 młodych Europejczyków uczestniczyła w warsztatach, wykładach, zajęciach praktycznych, których głównym celem było przedstawienie pracy wolontariackiej w Europie. Poznanie zalet wynikających z takiej działalności oraz różnych sposobów jej realizacji oferowanych przez różne instytucje europejskie. Wszystkie warsztaty prowadzone w były aż  w czterech językach: polskim, niemieckim , francuskim oraz angielskim. Cały tydzień był bardzo owocny, a wszyscy uczestnicy przyjechali „naładowani” pozytywną energią, z pomysłami na to, jak można działać w Europie pomagając innym i rozwijając siebie oraz jak korzystać z różnych programów europejskich w swojej dalszej karierze edukacyjnej. Cały projekt był realizowany dzięki programowi Erasmus+.

Agnieszka Skoroda, Katarzyna Weber-Radzimska

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie