• Default font size
  • Decrease font size

Mistrzostwa Gliwic Modeli Halowych

Drukuj PDF

Od kilku lat Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych w Gliwicach organizuje Mistrzostwa Gliwic Modeli Halowych. Impreza odbyła się 11 listopada 2016 r. na hali Politechniki Śląskiej OSiR w Gliwicach.

W tym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 w Zabrzu było jednym ze szkół wchodzących w skład Szkolnego Klubu Modelarskiego „13”, prowadzonego przez instruktora panią Mariolę Pomorską.  Reprezentowali je uczniowie z klasy 3c: Daria Chodacz, Wiktoria Janik, Wiktoria Dziadkiewicz, Julia Wojtaczka, Wiktoria Watoła, Jakub Stefański, Mateusz Jabłoński, Bartłomiej Duliński, Przemysław Popczyk i Krzysztof Sanocki.
Zawodnicy startowali w trzech klasach modeli: kartonowe, styropianowe oraz rzutki. Długość każdego lotu mierzona jest w sekundach. Najlepszym zawodnikiem w „styrkach” okazał się Mateusz Jabłoński i zajął II miejsce a w klasie modeli kartonowych III miejsce zdobyła Wiktoria Watoła.
Kolejne miejsca punktowane  w kategorii „styrki” zdobyli :IV – Bartłomiej Buliński, V-Krzysztof Sanocki i VI – Natalia Chodacz.
Wszyscy modelarze osiągnęli bardzo wysokie wyniki, dzięki którym SKM”13” zdobył I miejsce drużynowo.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach halowych.