• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gotuj z klasą

Drukuj PDF

DSC03002.jpg DSC03005.jpg DSC03007.jpg DSC03012.jpg DSC03015.jpg

Uczniowie  Gimnazjum nr 1 w Zabrzu

po raz kolejny wzięli udział w konkursie kulinarnym „Gotuj z klasą”. Konkurs został zorganizowany 23.03.2017 r. przez Zespół  Szkół Spożywczych im. Bronisława Hagera w Zabrzu i miał charakter quizu. Wzięło w nim udział osiem drużyn  zabrzańskich gimnazjów. Gimnazjum nr 1 reprezentowali uczniowie klasy 3c: Marta Szymańska, Martyna Wilkin, Wiktoria Watoła, Joanna Szyguła, Julia Podobińska, Julia Wojtaczka, Przemysław Popczyk, Mateusz Jabłoński, Krzysztof Sanocki.
Część teoretyczna quizu wymagała znajomości etykiety obowiązującej przy stole, wiedzy na temat potraw charakterystycznych dla danego kraju, sprzętu, naczyń i sztućców znajdujących się w kuchni, a także zawodów związanych z żywnością.
W części praktycznej dziewczęta musiały wykazać się zręcznością podczas przenoszenia na tacy kubka i butelki z wodą, ułożenia serwetki dekorującej stół według własnego pomysłu, rozpoznawania warzyw i owoców, kasz i przypraw.
Suma uzyskanych punktów z części teoretycznej i praktycznej  zadecydowała o zajęciu III miejsca przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Zabrzu.
                 
Mariola Pomorska

 

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie