• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

NIC, CO HUMANISTYCZNE...

Drukuj PDF

NIC, CO HUMANISTYCZNE NIE JEST I NIE BYŁO NAM OBCE
Dwudniowy Dzień Humanisty w obiektywie i wspomnieniach

 

Marcowo. Czwartkowo. Piątkowo. Dziennikarsko, czytelniczo, historycznie, prawniczo, filmowo, poetycko i teatralnie - TAK BYŁO.  Pod czujnym okiem pedagoga, bibliotekarza, historyków
 i polonistów przeszliśmy do historii szkoły. Do historii szkoły im. prof. Zbigniewa Religi.  
Marzec sprzyjał. Kwiecień wspomina. Udało się wszystko!

W pierwszym dniu (czwartek, 9 marca)  odbyły się: warsztaty z dziennikarstwa internetowego, które poprowadził Łukasz Malina, absolwent naszej szkoły, redaktor naczelny portalu eska-info.pl, grupy ZPR Media, Konkurs wiedzy historycznej dla gimnazjalistów, pokaz filmów "Władca much", "Drzazgi", ”Miasto gniewu", warsztaty teatralne oraz spektakl „15 klatek samotności” (TEATR ROZREGULOWANI).

W drugim dniu (piątek, 10 marca) uczniowie brali udział w wykładach: „Prawo i Filozofia, działalność ELSA”, który poprowadzili absolwenci naszej szkoły, studenci prawa: Michał Tworuszka (UJ) oraz Mateusz Choina (UŚ), „Dziennikarstwo internetowe  i zagrożenia w sieci”, który poprowadził Łukasz Malina, redaktor naczelny portalu eska-info.pl oraz „Odpowiedzialność nieletnich za popełnione przestępstwa”, który prowadził policjant Maciej Markowski w ramach programu „Lepiej Razem Niż Osobno”.
W „Cafe Piast” Joanna Zajączkowska i Bożena Kuźnicka wraz z klasą 1B zorganizowały Kącik Czytelniczy. Akcję „Uwolnij Książkę” zakończono ogłoszeniem wyników I Konkursu Plastycznego. Zwycięzcami zostali: Aleksandra Sołowij, Wiktoria Nowak, Izabela Korona z 1D, Urszula Kick z 1bg, Julia Gorawska i Bożena Wojtaczka z 1cg. Przyznano też 10 wyróżnień, które otrzymali: Katarzyna Drożdż z 1bg, Julia Dudzińska z 1bg, Miłosz Dziemidok z 1bg,  Julia Kopek, Olga Karmasz z 1ag, Julia Kowalczyk z 3bg, Marcin Libor z 2D, Emilia Pytlik z 1bg, Paulina Szlencka z 1bg, Wiktoria Watoła z 3cg.
W konkursie  na przebranie za bohatera książki zwyciężyła klasa 1A (wychowawca pani  Bożena Kulik). Za wspaniałe przebranie wyróżnić należy też uczniów klasy 2C (wychowawca pani  Agnieszka Zdechlik) - Julię Palichleb, Wiktorię Warszycką oraz Grzegorza Skoppa.
Akcja charytatywna oraz zorganizowanie kawiarenki sprawiły, że dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony został na pomoc jednemu z uczniów naszej szkoły.
W tym dniu ogłoszono również wyniki I Szkolnego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza.
Jury: Ewa Olejarz i Małgorzata Szostak spośród 37 zestawów wybrało dwóch zwycięzców: Annę Mach z klasy IIIC za wiersz bez tytułu „***” oraz Szymona Suchojada z klasy IIIA za wiersz „Pierwsza” . Przyznano również wyróżnienia: Aleksandrze Hajkowskiej z IIC, Sandrze Gądzik z IC, Paulinie Szlenckiej z 1bg.
W piątek odbył się także pokaz filmów "Drzazgi" ,"Miasto gniewu" oraz spektaklu Teatru Telewizji pt. "Rosyjskie konfitury" .
Popołudnie z teatrem uświetniło i zakończyło obchody I Dnia Humanisty. W auli uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych pod okiem Małgorzaty Baryły oraz podziwiali naszych aktorów: Aleksandrę Kądziołkę, Piotra Pilcha, Martynę Samiec, Mateusza Grenia, Katarzynę Mamczurę, Maxa Piotrowskiego, Sandrę Zowadę, Adama Wojciechowskiego, Martę Zamorę, Rafała Dubel, Weronikę Broy, Agnieszkę Warzychę w spektaklu „ Love and information” w wykonaniu TEATRU NIEOETYKIETKOWANI.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!
Małgorzata Baryła
Bożena Kuźnicka
Zofia Michna
Ewa Olejarz
Anna Sarzyńska
Małgorzata Szostak
Izabela Tworuszka
Joanna Zajączkowska

[ Galeria ]

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie