• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„Smok Matematyczny”

Drukuj PDF

W kwietniu 2017 r. odbył się finał szóstej edycji Miejskiego Konkursu „Smok Matematyczny” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych, którego organizatorami byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących tzw. „Jedynka” i Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

 W sprawach organizacyjnych związanych z konkursem aktywnie brał udział mgr Krzysztof Wolny ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Eliminacje przebiegały w szkołach macierzystych i brało w nich udział ponad 100 uczniów. Z każdej szkoły wyróżniono dwóch najlepszych uczniów, spośród których do finału konkursu zakwalifikowano 10 uczestników.
Finał odbywał się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a jego uczestnicy zmagali się z zadaniami, których celem było odkrywanie różnych ciekawych własności liczb. W żmudnych rachunkach wyręczał ich kalkulator graficzny, z którym finaliści zostali zapoznani przed rozpoczęciem rozwiązywania zadań finałowych.
„Myślę w głowie, liczę na kalkulatorze”, takie hasło towarzyszyło tym nietypowym rozgrywkom matematycznym.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Jakub Głogowski (SP nr 5),
II miejsce – Oliwier Piejko (SP nr 5),
III miejsce – Błażej Bik (Zespół Szkół Katolickich),

Pozostali finaliści w kolejności alfabetycznej:

Marcel Grudzień (SP nr 15)
Stanisław Kłos (SP nr 42)
Agata Milas (SP nr 15)
Jarosław Strzelczyk (SP nr 14)
Letycja Zemła (Zespół Szkół Katolickich)

Laureaci i finaliści otrzymali dyplomy i nagrody, a koordynatorzy z ich szkół podziękowania wręczone przez Dyrektor Szkoły, mgr Lidię Szafrańską. W konkursie wyróżniono jeszcze 15 uczniów. Ci uczniowie otrzymają upominki, a pozostali szkolni koordynatorzy konkursu otrzymają podziękowania wręczone na uroczystym miejskim podsumowaniu konkursów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zorganizowanego przez doradcę metodycznego mgr inż. Beatę Płachtę – Kowalik, które odbędzie się w miesiącu czerwcu.
Nagrody i upominki zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Zabrzu i firmę ZIBI CASIO z Warszawy. W finale konkursu uczestniczyła mgr inż. Beata Płachta - Kowalik, doradca metodyczny z matematyki Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Opracowała: dr Janina Duda, koordynator konkursu

[ Galeria ]

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie