• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Drukuj PDF

 6

W dniach 16 i 17 listopada 2017r. odbyła się 21. Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Kultura Europy Środkowej" pod tytułem "Praca, jej rola i funkcje społeczne na przestrzeni wieków w kontekście Europy  Środkowej".

W Teatrze Nowym w Zabrzu uczestnicy debaty rozmawiali o różnym spojrzeniu na pojęcie "praca" w dawnych czasach, próbując określić czy ludzie traktują ją jako obowiązek czy też jako spełnianie się w swoich pasjach i talentach. Zachęcali nas, młodzież, abyśmy dążyli do realizacji naszych zaiteresowań, wykazywali się inwencją i nie wybierali zawodu, w którym nie będziemy się mogli spełnić . Apelowali abyśmy nie dołączyli do "leniwej Europy" tylko korzystali z tego, że możemy wybrać sobie przyszłość zawodową i rozwijać się tak długo jak chcemy. Uczestniczyliśmy również w wykładach w Muzeum Górnictwa  Węglowego w Zabrzu.

  Opracował: Tomasz Jankowski kl.1c , zdjęcia:Tomasz Widera kl.1c

 

Galeria z konferencji

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie