• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wolontariat

Drukuj PDF

Zdjęcie użytkownika Pedagog Szkolny ZSO w Zabrzu.

Miło mi poinformować, iż grupa 20 osób zgłosiła się do pomocy w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu.

Uczniowie pomagają głównie w  nauce dzieciom w różnym wieku. Pomagają im w zdobyciu podstawowych umiejętności warunkujących dobry start i zapewniają uśmiech oraz dobrą zabawę. Wolontariat prowadzony jest od września. "Wolontariat w świetlicy środowiskowej może się wydawać trudny, ale tak nie jest. Na początku strasznie się bałam, jak będzie tam wyglądać. Po pierwszym spotkaniu z tymi wspaniałymi, lekko zagubionymi dziećmi chciałam tam przychodzić codziennie. Takie spotkania z dziećmi z  trudnych rodzin mogą nas naprawdę dużo nauczyć. Polecam naprawdę każdemu z was żeby przeżył takie spotkanie oraz żeby zaczął pomagać bezinteresownie, bo widząc jak te dzieci się cieszą jak przychodzicie któryś raz z kolei, to buzia sama się wam uśmiecha."
Barbara Guzdek IIIbg

 

 

Pedagog Anna Bukowska- Pałka

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie