• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Uczniowie Jedynki poszukują Bozonu Higgsa

Drukuj PDF

bozon

Jakub Tomczak z 2c i Michał Gorawski z 2d uczestniczyli  w Międzynarodowych Warsztatach Fizyki Cząstek Elementarnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych International Masterclasses, Hands on Particle Physics w Sosnowcu.

Po wysłuchaniu wykładów  oraz  zapoznaniu się z podstawami metodami badań tej dziedziny fizyki uczniowie dokonali samodzielnej analizy najnowszych danych doświadczalnych z eksperymentu przy akceleratorze LHC. Podczas wideokonferencji omawiali swoje wyniki z fizykami z CERN oraz z uczniami z innych krajów, którzy wykonywali to samo ćwiczenie.
Udało im się odnaleźć 2 cząstki Higgsa, której istnienie zostało udowodnione w 2012 roku w Cernie.

Opracowała:
mgr Gabriela Bednarczyk-Mocek

Galeria zdjęć

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie