• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

NOWA KLASA POLITECHNICZNA

Drukuj PDF

glowne politech 2018

JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk i Dyrektor I LO im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu Lidia Szafrańska uroczyście podpisali 11 kwietnia 2018 r. Porozumienie o współpracy naukowej i dydaktycznej.


Otwieramy nowy rozdział współpracy z uczelnią wyższą. Od roku szkolnego 2018/19 funkcjonować będzie klasa politechniczna prowadzona przez nauczycieli I LO i pracowników naukowych Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Tajniki nauk ścisłych: matematyki, fizyki, informatyki uczniowie zgłębiać będą w zakresie rozszerzonym pod kierunkiem nauczycieli akademickich. Skorzystają z bazy dydaktycznej, zasobów bibliotecznych i laboratoryjnych uczelni. Będą uczestniczyć we wspólnych projektach z pracownikami naukowymi i studentami . W szkole przygotowaliśmy dla uczniów multimedialną salę lekcyjną.

 

Zapraszamy do podjęcia wyzwania i rozpoczęcia przygody z matematyką, fizyką, informatyką. Ten szlak prowadzi ku pewnej przyszłości.

Dyrekcja szkoły

Autor zdjęć: Paweł Doś, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej

Galeria zdjęć z wydarzenia