Aktualności

 • Informacja na temat planowanej akcji strajkowej

  Szanowni Państwo! W związku z planowaną od 8 kwietnia akcją strajkową, zgodnie ze stanem faktycznym na 4 kwietnia 2019 r., godz. 15:00 Dyrektor szkoły informuje, że: 1. W dniach 8-9...

 • Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

  Dnia 18 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr V w Zabrzu odbył się finał X edycji Konkursu Wiedzy o Języku Polskim „Czy znasz swój język ojczysty?” Po przeprowadzonych wcześniej...

 • Kolejny międzynarodowy projekt w I LO

  W dniach 18 – 20.03 w Berlinie odbyła się wizyta przygotowawcza, która zainaugurowała nowy projekt międzynarodowy polsko – francusko – niemiecki. Już drugi raz nasza szkoła nawiązała współpracę z Instytutem...

 • Konkurs plastyczny FAI 2019

  Międzynarodowa Federacja FAI ogłosiła temat corocznego konkursu plastycznego dla młodych artystów pt. „Moje marzenie o lataniu”. Do Ogólnopolskiego finału dostała się Agata Musiał z klasy 3ag i zajęła I miejsce....

 • Olimpiada ZUS

  15 marca 2019 roku, w siedzibie ZUS w Chorzowie, odbył się wojewódzki etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Nasi uczniowie Grzegorz Kogut, Julia Podobińska i Wiktoria Watoła zajęli...

 • EUROSCOLA 2019

  7 marca 2019 nasi uczniowie już po raz czwarty uczestniczyli z zajęciach w Europarlamencie w Strasburgu w ramach projektu EUROSCOLA. Po kontroli bezpieczeństwa oraz po wypisaniu identyfikatorów uczniowie wzięli udział...

 • BELGIA I FRANCJA 2019 – KOLEJNA WYPRAWA JEDYNKI

  Wróciliśmy z kolejnej zagranicznej wycieczki. Tym razem za nami podróż do Belgii i Francji. Zobaczyliśmy najsłynniejsze belgijskie miasta – Brukselę, Brugię, Antwerpię oraz Gandawę.We Francji odwiedziliśmy Strasburg, Nancy oraz Metz,...